VLF AC HIPOT

VLF AC TEKNOLOJİSİ:

VLF teknolojisi, taşınabilir, kullanımı daha kolay ve geleneksel yöntemlerden daha ekonomik test ekipmanlarını kullanarak kablolara, motorlara, jeneratörlere ve diğer yüksek kapasitif yüklere yüksek AC gerilimleri uygular. Bu testler artık aşağıdakiler dahil 1 Uo - 3 Uo veya 1 - 3 x normal çalışma voltajı test voltajlarıyla 0,1 Hz veya daha düşük frekanslarda gerçekleştirilebilir:

AC Dayanıklılık Testi

Tan delta ve kısmi deşarj dahil izolasyon tanı testi

 VLF hipotu, çıkış frekansı 50/60 Hz yerine 0,1 Hz veya daha düşük olan bir AC çıkış test cihazıdır. Frekans çok düşük olmasına rağmen, her yarım peryotta ters polariteye sahip alternatif bir akımdır. 0.1 Hz çıkışta, kapasitif yüke AC voltajı uygulamak 600 kat daha az akım ve güç gerektirir.

 VLF hipotları voltaj dayanım testleri yapar ve kablo testinin kontrolü için voltaj kaynağı sağlar. Müşteriler, test yeteneklerini daha da genişletmek için VLF ekipmanıyla birlikte genellikle tan delta ve kısmi deşarj ölçüm aksesuarlarınıda satın alırlar.

 HVI, en geniş VLF cihazları (CE işaretli modeller dahil), en güçlü ve en yüksek voltajlı modellerini ve iki tasarım konfigürasyon seçimlerini sunar:

 VLF SERİSİ

Basit Analog Kontrollü Konvansiyonel Güç Kaynağı Tasarımı

HVI, mevcut en taşınabilir ve kullanımı en kolay VLF hipotlarını üretir. Endüstrideki en geniş seçimi sunan (CE işaretli modeller dahil), voltaj değerleri 0,4 µF - 50 µF arasında değişen yük değerleri ile 30 kV - 200 kV arasındadır. HVI, 1998'den beri dünyanın önde gelen VLF test ekipmanı kaynağıdır.

 VLF hipotları voltaj dayanım testleri yapar ve kablo test kontrolü için voltaj kaynağı sağlar. Bir kablonun AC bütünlüğünü doğrulamak için VLF AC voltajı uygulamaktan daha iyi bir yöntem yoktur. Tan delta ve kısmi deşarj ölçüm aksesuarları, yeteneklerini genişletmek için VLF ekipmanı ile birlikte sıklıkla satın alınır.

 VLF Serisi, ABD Patenti # 6169406 kapsamında korunan, yağa batırılmış, geleneksel bir güç kaynağı tasarımı kullanır. Bu enstrümanlar dayanıklı, ekonomik ve kullanımı kolaydır.